Imam Muhamed Sytari

Muhamed Sytari ka lindur në Shkodër më 21.05.1978. Është diplomuar në Damask të Sirisë nga Fakulteti i Thirrjes Islame ... 

 


Harta e Vizitorëve
 

Myftinia Shkodër shpërndan ndihma për të përmbyturit në Belaj - 15 mars 2011

Paraditen e së martës, më 15 mars 2011, Myftinia Shkodër ka nisur shpërndarjen e disa ndihmave ushqimore për banorët e përmbytur në zonën e fshatit Belaj. Në krye të këtij aksioni bamirës, teologu Arben Halluni ka deklaruar për mediat, se megjithëse përmbytja ka kaluar, ...

 


Sprova e ujit dhe çmenduria e një shoqërie…

...Çthurrja e nderit, fataliteti i turpshëm i legjitimimit të homoseksualizmit për servilizëm harbut, fajdet dhe kamata sa andej-këndej, bixhozi dhe alkoolizimi i shoqërisë, degradimi i familjes, mëritë në mes të vëllezërve, thashethemet pa fund, gibeti gjithandej, krimi brenda familjes, injoranca,...

 


Myftiu inspekton shtëpi të dëmtuara në fshatin Trush -16 dhjetor 2010

Gjatë prezëncës së tij në fshatin Trush, Imam Muhamed Sytari ka shfrytëzuar kohën për të inspektuar disa shtëpi të dëmtuara nga uji gjatë ditëve të përmbytjes. Ai ka parë nga afër dëmet e mëdha të shkaktuara në disa shtëpi, ku niveli i ujit ka arritur në nivele të larta, duke përmbytur...

 


“Cansuyu”- 2000 pako ndihma për Myftininë Shkodër -16 dhjetor 2010

Nga dita e djeshme ka mbërritur në Shkodër një përfaqësi e Organizatës Bamirëse turke “Cansuyu”, që ka është sensibilizuar me nevojën e njerëzve të dëmtuar nga uji në Shkodër. Me këtë rast ata kanë sjellur në qytetin tonë 2000 (dy mijë) pako ndihma ushqimore, shpërndarja...

 


Myftinia Shkodër shpërndan ndihma për qindra familje të dëmtuara në Kuç, Zues e Muriqan-15 dhjetor 2010

Fshati Kuç është një ndër zonat më të dëmtuara nga përmbytja që izoluan Shkodrën gjatë ditëve të para të muajit dhjetor 2010. Interesimi i Myftinisë për të ndihmuar njerëzit në nevojë e të dëmtuar nga këto përmbytje ka qenë i menjëhershëm. Është sensibilizuar opinioni publik,...

 


Xhamia Tophanë gjatë përmbytjeve të dhjetorit 2010

Në qytet, zona e Tophanës, Bajës së Vogël, Xhabijes dhe tek Medreseja e djemëve, zona është komplet nën ujë duke bllokuar aksesin në xhaminë e Tophanës, xhaminë e Medresesë si dhe konviktin e shkollës. Në Tophanë, xhamia është e bllokuar dhe uji ka hyrë në xhami,...

 


Shtypshkronja “Milleniumi i Ri” dhe Radio “VAKËF” dhurojnë ndihma - 14 dhjetor 2010

Mbrëmjen e së martë, më 14 dhjetor 2010, në ambientet e xhamisë së Parrucës ka mbërritur stafi i shtypshkronjës “Milleniumi i Ri” dhe i Radio “VAKËF”, me qendër në Tiranë, të cilët kanë sjellur disa ndihma materiale në Myftininë e Shkodrës, për të ardhur në ndihmë të familjeve të dëmtuara..

 


 

PËRMBYTJET NË SHKODËR: